Realizace dlažby krok za krokem

1. Kalkulace a výběr žulové dlažby

Díky našim dlouholetým zkušenostem jsme schopni spočítat cenu vaší dlažby ze žulových kostek online. Jednoduše zadáte údaje o vašem projektu a vyberete si preferovanou variantu dlažby.

Pozn.: naše cena je kompletní za realizaci na klíč pouze bez bagrovacích prací. V případě potřeby bagrovací práce naceníme a zajistíme.

Spočítejte si cenu vaší dlažby

2. Zaměření a smlouva o dílo

Po výběru varianty žulové dlažby se potkáme u vás a celý projekt finálně zaměříme. Následně dohodneme podrobnosti, společně určíme termíny a harmonogram plnění. Po podpisu smlouvy o dílo se můžeme pustit do realizace.

Pozn.: vždy platí cena, na které se dohodneme. Nenavyšujeme uměle cenu projektu, vše je přesně zakotveno ve smlouvě o dílo. 

3. Výkopové práce a štěrkové podloží

V případě běžné rostlé zeminy budou výkopové práce provedeny pro pojezdovou dlažbu do hloubky 40 cm a pro pochozí do 30 cm od budoucí nuly. Plocha výkopu musí přesahovat půdorys dlažby na svých okrajích min. o 10–15 cm pro betonovou záporu obrubníku.

Následně navážíme kamennou drť do výkopu, rovnáme ji nakladačem a hutníme silnou vibrační deskou. Na kvalitě štěrkového podloží si dáváme záležet, aby vám dlážděné plochy ze žulových kostek i po letech dělaly radost.

Skladba dlažby pro zatížení 6 t

4. Obrubníky a příprava

Na hotovém štěrkovém podloží betonujeme obrubníky nejčastěji dvojkostkou ze stejného kamene. Na vaše přání jsme schopni zajistit všechny druhy obrub např. štípané žulové krajníky, dvojřádek z kostek či řezané obruby s povrchovou úpravou.

Po dokončení obrub realizujeme přípravu nakladačem, kdy si rozhrneme kladecí štěrk v potřebné výšce a kostky si navozíme do řádků, abychom se při následné pokládce nezdržovali přesuny hmot po stavbě. A jde se dláždit... :-)

5. Dlaždičské práce

Skladba žulové dlažby je většinou do oblouku či do řádku. Námi uváděné ceny jsou za oblouk, který dle našeho názoru vypadá esteticky lépe a rovněž je vhodnější na pojízdné plochy.

Pozn.: Na vaše přání Jsme schopni vytvořit téměř jakékoliv vzory. S větší náročností pokládky se zvyšuje i cena projektu.

6. Dokončení a úklid

Po zadláždění celé plochy z žulových kostek, zasypeme spáry štěrkem 4–8 (nebo 2–4) a celou dlažbu kompletně zažehlíme vibrační deskou do roviny. Následně dlažbu znovu zaštěrkujeme a zameteme. Veškerý zbylý stavební materiál uklidíme na předem určené místo na stavbě. Poté se již radujete z nové přírodní kamenné dlažby.

Pojďme realizovat vaší žulovou dlažbu

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.